هفت حوض و فروشگاه اینترنتی هفت حوض

هفت حوض و فروشگاه اینترنتی هفت حوض

هفت حوض کجاست؟

هفت‌حوض (میدان) نام میدانی در مرکز محله نارمک تهران است که هم مکانی گردشی و هم تجاری است .
هفت حوض (درکه) نام مکانی در مسیر کوه پیمایی درکه به پلنگ‌چال در شمال غرب تهران .
هفت‌حوض (مشهد) مکانی تفریحی در مشهد .
هفت حوض یا هفت اودونی (جهرم) در نزدیکی غار ورا یا معبد خورشید در سر راه جهرم به لار در استان فارس .

کدام هفت حوض؟

میدان هفت حوض در نارمک

نارمَک نام محله‌ای واقع در شمال شرق تهران پایتخت ایران است. در گذشته دهی در ۹ کیلومتری جنوب شرقی تجریش و ۵ کیلومتری راه شوسهٔ دماوند به تهران بوده است.
محله نارمک تهران که به محله صد میدان معروف است، دارای ۷/۱۲ کیلومتر مربع مساحت و سه ناحیه شهری است.
این منطقه یکی از قدیمی‌ترین مناطق تهران است که در قدیم، نام آن ده نارمک بوده است، یکی از مناطق خوش آب و هوا و سردسیری تهران به شمار می‌رود. این محله به همراه تهرانپارس در دههٔ ۲۰ توسط فرانسوی‌ها ساخته شد.
این محله دارای ۱۰۰ میدان سرسبز می‌باشد و میدان هفت‌حوض در نارمک حالت مرکزی و تجاری دارد، این میدان از شمال و جنوب به خیابان سیمتری نارمک (آیت) و از شرق به غرب به خیابان گلبرگ متصل می‌شود.

نارمک از شمال به خیابان فرجام از غرب به بزرگراه امام علی(ع) و از شرق به اتوبان باقری و از جنوب به تهران نو و نظام آباد متصل می‌گردد.
خیابان‌های مهم آن سیمتری نارمک (آیت)، چهل و شش متری نارمک، رسالت، سامان، سمنگان، دردشت، فرجام و مدائن … است.
این محله در سال ۱۳۳۰ شمسی برای سکونت فرهنگیان آموزش و پرورش ساخته شد

هسته مركزي منطقه (نارمك) كه اولين تجربه شهرسازي مدرن ايرانياست و عمليات ساختماني كوي كالاد كه در سال 1329 بوسيله بانك ساختماني طرح ريزي اوليه گرديد ه ، درحدود سال 1338 شروع و در سال 1345 به پايان رسيد. نارمك را ميبايست جزو اولين شهرك هاي طراحي شده با ساختار منظم شبكه معابر شمالي– جنوبي و داراي سلسله مراتب دانست. اولين قسم ت هايي كه در نارمك شكل گرفت، ايستگاه دفتر و ميدان نبوت (هفت حوض) بود. در اولين طرح جامع تهران با پيشنهاد دسترسي محور رسالت به اراضي شرق از طريق جادة قديم شميران محله نارمك نيز، به دو بخش شمالي و جنوبي تقسيم شد

فروشگاه اینترنتی هفت حوض

این فروشگاه بخشی از محصولات فروشگاه هفت سنگ  (شامل بیش از 500 فروشگاه اینترنتی) را ارائه می نماید علاوه براین سعی می کند تا پوشش تبلیغاتی خوبی را برای مجموعه فروشگاه های شرق تهران در نارمک و بویژه هفت حوض نارمک را در بر داشته باشد و از امکانات تبلیغی سایت برای معرفی آنان بهره بگیرد و تخفیف های ارائه شده توسط فروشگاه ها را به اطلاع کاربران سایت برساند